Pirmoji trilogijos „Tūkstantmečio žiedas“ knyga (2012 m.)

Knyga "Tūkstantmečio žiedas. Vilties ir meilės laiškai Lietuvai" - tai Lietuvos žmonių lūkesčius, nuotaikas ir istorinę atmintį atspindintis leidinys, kuriame per 1000 laiškų ir piešinių. Knygoje įamžinti svarbiausi 2009 m. renginiai skirti Lietuvos vardo minėjimo tūkstantmečiui atminti: "Tūkstantmečio Odisėjos" žygis "Vienas vardas - Lietuva", Dainų šventės "Amžių sutartinė", Žolinčiaus kademijos takelis Lietuvai išaustas iš 1000 augalų ir kiti.

Iniciatyva sukurti knygą, gydytojų sąjungai pritariant, kilo Sveikatos centre "Amžinoji sandora" Kaune, o vėliau išplito toli už Lietuvos ribų. Savo sveikinimus atsiuntė poetai J. Marcinkevičius (2009 m.), A. Puišytė, dainininkė V. Pavilionienė, aktorė R. Varnaitė, akad. J. Brėdikis, prof. P. Baršauskas, krepšininkas A. Sabonis, 25 užsienio lietuvių bendruomenių nariai. Jauniausiam akcijos dalyviui - 1-eri, o vyriausiam - 96-eri metai.

Už vienybės siekį šios knygos sumanytojai gavo Popiežiaus Benedikto XVI palaiminimą. Tradicinės XXVII knygos šventės "Laikas gyvena knygose" konkurse "Biblioteka: darbai ir žmonės" knygos sudarytojai tapo laureatais ir yra apdovanoti Kauno miesto burmistro Jono Vileišio medaliu.

 

Knygos sudarytoja gydytoja Aurelija Davydavičienė
Knygos redaktorius poetas Robertas Keturakis